Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie to konkurs dla studentów kierunków ekonomicznych. Zespoły studentów sprawdzają w nim swoją wiedzę i umiejętności, mierząc się z praktycznymi problemami występującymi w przedsiębiorstwach oraz próbują swoich sił w negocjacjach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Konkurs organizowany jest co roku na wiosnę.

Misją konkursu jest promowanie integracji wiedzy z zarządzania i finansów, podstawowym zaś celem weryfikacja wiedzy i umiejętności nabytych na studiach oraz sprawdzenie zastosowania ich w praktyce.

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły studentów III roku stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich z dziedziny ekonomii, finansów i zarządzania. Każdą uczelnię/wydział może reprezentować tylko 1 zespół. W skład zespołu może wchodzić minimum 3, a maksimum 5 studentów.

Konkurs przebiega etapami. Pierwsze dwa dni to dwa etapy konkursu, w trakcie których uczestnicy przeprowadzają analizę specjalnie na tę okazję opracowanych przypadków i przygotują raporty rekomendujące rozwiązanie przedstawionych problemów. Każdego dnia ‘case study’ dotyczy innych aspektów funkcjonowania firm. Do ostatniego, trzeciego etapu, przechodzą dwie drużyny. Zwycięskie zespoły stają do negocjacji, które przeprowadzane są według założeń nakreślonych przez eksperta.

Zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody finansowe, a konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów.

Fundatorem Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
We wcześniejszych latach fundatorem konkursu były również Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy oraz Narodowy Bank Polski.

W 22 edycjach konkursu wzięło udział ponad 1700 studentów reprezentujących wyższe uczelnie z całej Polski.

Zapraszamy do przeczytania relacji z ostatniej edycji konkursu, która odbyła się w maju 2018 roku w Łodzi.